Mieskuoro Vantaan Laulun katseet Sibeliuksen juhlavuonna ovat jo kääntyneet kohti joulusesonkia. Takana ovat menestyksellinen Madetoja kilpailu ja varsinainen vantaalainen suurtapahtuma ”Silkka Sibeliusta’-konsertti. Kuoro on ollut Sibelius-akatemiassa opiskelevan lahjakkaan Visa Yrjölän ohjastettavana runsaan vuoden ajan.

Mieskuoro Vantaan Laulu Sibeliuksen vuonna 2015

0 kommenttia Lisää kommentti

Tervetuloa talven tunnelmallisimmille joulumarkkinoille! Vantaa-Seuran järjestämät Wanhanajan Joulumarkkinat kotiseututalo Övre Nybackan 1800-luvun miljöössä. Tuvassa mm. käsityöläisten myyntipöytiä, salissa kuorolaulua, jouluaskartelua, joulupukki ja muori myös paikalla. Lämmintä juotavaa ja jouluista syötävää Vantaa-Seuran kahvilassa.

Wanhanajan Joulumarkkinat Övre Nybackassa

0 kommenttia Lisää kommentti