Puheenaihe

Tässä ovat Vantaan uudet ylioppilaat

Johanna Erjonsalo

Tuoreet ylioppilaat juhlivat valmistumistaan lauantaina 30. toukokuuta ja painavat valkolakin päähänsä. Julkaisemme nettisivuillamme tiedot vantaalaisten lukioiden uusista ylioppilaista. Tietoja päivitetään sitä mukaa, kun koulut ilmoittavat valmistuneista.

Paljon onnea uusille ylioppilaille!

Vantaan seudun steinerkoulu: Ahlqvist Juulia, Forsström Jasmine, Gustafsson Konstantin, Hemmilä Suvi, Karlsson Maria, Pyykönen Enni, Ritvanen Joonas, Ruokonen Ville, Salmi Viivi, Voudinhovi Viljami

Lumon lukio: Aho Heta, Aho Riikka, Ahola Aino, Antikainen Riku, Bergström Joel, Chan Aster, Chavez Fernando, el Mankari Salah, el Youmni Kawtar, Erfving Nea, Fau Tapaninen Julius, Grönberg Teemu, Haakana Miska, Haapsaari Helmeri, Hakala Riikka, Halmesaari Atte, Halonen Otto, Heikkilä Ville, Henriksson Pauliina, Hiltunen Marika, Hovivuori Hiski, Hämäläinen Jennika, Immonen Henna, Ismail Abdihalaq, Jama Mustafa, Janhunen Tilma, Jusufi Egzon, Juusela Olli, Juvonen Miko, Jyränoja Nelli, Järvi Sanni, Kaasalainen Aino, Kaikkonen Sara, Kanerva Anni, Kassem Clarissa, Koivisto Karri, Koljonen Ville, Kolomainen Maija, Komu Akseli, Korteniemi Vili, Koski Henna, Kosonen Noora, Kotilainen Susanna, Kovamäki Joel, Kuitunen Anni, Kujala Oona, Kujanpää Oskari, Kurri Verne, Kärkkäinen Kiia, Laine Jere, Lampinen Suvi, Lehtinen Saara, Leppänen Riitta, Leskinen Minka, Loikkanen Leo, Luopio Ari, Malvila Senni, Mattila Joonas, Metsäpelto Miikka, Mäkinen Emmi, Mäkinen Joona, Nevalainen Iita, Nummelin Katariina, Nurkkala Karita, Paananen Ville, Pasula Petra, Pelttari Ida, Peräkylä Marianne, Peura Leena, Piirainen Kosti, Pulkkila Aleksi, Pursiainen Tami, Rantala Mea, Rantanen Roope, Ruhanen Tuomas, Räihä Ella, Saano Otso, Saloranta Jesse, Sarvi Pauliina, Saxelin Elli, Siivola Jani, Sinisalo Ella, Sinkkonen Ida, Sirkiä Roosa, Staskiewicz Aleksandra, Takoja Kia-Maria, Tala Riikka, Taskinen Hilma, Telkkä Jonna, Torkko Vilma, Tuikkanen Henri, Turunen Janette, Uotila Oskari, Uronen Emma, Venäläinen Ninni, Vilenius Aada, Virta Mikko, Väisänen Patrik, Väyrynen Alex, Wallenius Janette, Wörlin Janika, Öhman Johanna

Martinlaakson lukio: Aaltonen Jenni, Airikkala Jaakko, Aittakallio Laura, Ala-Kurikka Enni, Alho Leo, Andersson Ville, Anttalainen Elina, Arponen Tommi, Becker Eemil, Björklund Joel, Björklöf Kim, Cholmondeley Jack, el Hamrou Jawad, Espo Miko, Fagerholm Aleksanteri, Girgis Maria, Güzey Emina, Haapio Janika, Hagelin Sanna, Hampinen Joonas, Hartikka Tuukka, Hartonen Pauliina, Hautakoski Kati, Helenius Mikko, Hirvonen Anni, Hirvonen Veikka, Hongisto Riikka, Hurri Elli, Hyvönen Tinja, Isoranta Toivo, Johansson Rasmus, Jokinen Antti, Kaartinen Jesse, Kainulainen Emmi, Kamppinen Aleksi, Kamppinen Mikko, Kanniainen Jaakko, Karhu Elisa, Karhunen Oona, Kauppi Juho, Kaur Jasmine, Kavenius Katariina, Kelo Joonas, Keskinen Victoria, Kestinmäki Joni, Khan Breshna, Kiiso Aapo, Kilpeläinen Anni, Kilpi Aleksi, Kivimäki Oona, Koivu Kristiina, Koivula Teemu, Koponen Kalle, Korhonen Nea, Kostiainen Iiris, Kotilainen Linda, Kukkonen Melina, Kuusisaari Miikka, Laaksonen Iivari, Laine Linda, Lappalainen Janina, Lehtonen Antti, Leskelä Janne, Leskelä Jesse, Leskinen Juha, Liiri Minna, Lindberg Maiju, Lindroos Nea, Lohi Ilkka, Louhelainen Katri, Luukkonen Laura, Maanselkä Salla, Manninen Toni, Mariapori Miko, Mowjun Adam, Myrä Erika, Mäkelä Elisa, Mäkelä Juha-Pekka, Naumanen Elias, Nieminen Lauri, Niskanen Iiris, Ojala Ida, Ojala Linda, Ojala Miki, Paakkola Katri, Pakka Adele, Paldanius Tuomas, Palmroos Ida, Pasanen Pepita, Penttilä Anita, Perälampi Lasse, Pirhonen Ilpo, Pirkkalainen Sakari, Pitkäkangas Niko, Pulli Sanni, Rikama Tiia, Saama Juan, Saaristola Nea, Salmensaari Tommi, Salonen Simo-Pekka, Saloranta Essi, Saukonoja Venla, Seila Vivian, Seppi Niko, Sepponen Mikko, Siivo Ville, Suhonen Niko, Surakka Noora, Sääski Janne, Tarvainen Satu, Tepponen Laura, Terhonen Amanda, Terälä Tomas, Toivio Riku, Tuhkasaari Iida, Tuuri Ville, Valkeajärvi Sonja, Vartiainen Eero, Vilpponen Veera, Vuorinen Suvi, Vähätörmä Matias, Välimäki Esko, Välimäki Katariina, Wilen Nora, Yli-Ketola Jenna, Ylä-Kotola Liisi

Tikkurilan lukio: Aaltonen Meri, Abdi Suhuur, Ahmed Karimo, Ahola Patrik, Airi Susanna, Al Jamal Amal, Alhola Sara, Ali Najma, Amin Hibaaq, Anttila Joel, Aromaa Pirita, Asikainen Waltteri, Astala Lassi, Autio Juho, Auvinen Iiris, Belmostefa Abdelkader, Ben Hachemi Adam, Bergström Mikke, Byman Roosa, Bäck Jasmin, de Lorenzo Francesco, Dedolli Berton, Eklund Matilda, Ekroos Rosa-Lia, Emefiele Ann, Engström Kaisa, Enho Ida, Eskelinen Emilia, Fagerholm Katariina, Grundström Emilia, Haatanen Janne, Hakkarainen Elina, Halinen Heikki, Halme Emilia, Halmevuo Timo, Hankavuo Jenna, Hannula Verneri, Hasanen Marika, Haukka Riikka, Haverinen Niina, Haverinen Tia, Heikkilä Susanna, Heimo Meeri, Heinilä Markus, Heiskanen Matilda, Hernesniemi Eero, Hirvonen Antti, Hokkanen Iia-Emilia, Holopainen Maikki, Honkanen Elsa, Huotari Olivia, Hurskainen Matilda, Huttorin Tom, Huttunen Otso, Hyseni Fjolla, Hyttinen Ella, Häkkinen Jani, Härkänen Anna, Ihalainen Jaakko, Ikonen Mika, Iskala Elina, Itkonen Pinja, Jalkanen Antti, Jalonen Säde, Janerko Katri, Jatakari Lasse, Jauhiainen Kirsi, Johansson Mark, Jokinen Sanni, Julkunen Joonas, Jumppanen Iiris, Jung Henrietta, Juusonen Vilma, Järvinen Saara, Kaarkoski Tomas, Kalliojärvi Katariina, Kangas Pinja, Kangasmuukko Veronica, Kangasniemi Iiris, Karakaya Melike, Kareinen Jasmin, Karonen Venla, Karvinen Johanna, Kautonen Ville, Kawamura Asa, Kerokoski Valtteri, Keränen Saara, Kettunen Kalle, Kiiskinen Tommi, Kirvesmäki Jesse, Kohtanen Eppu, Kojo Benjamin, Kolyasnikova Elena, Koniel Dana, Koppala Sara, Korhonen Valtteri, Korkalainen Anki, Korsi Eemeli, Korvensivu Jaana, Koskenniemi Erkka, Koskinen Alina, Kosonen Vili, Kotiranta Aleksi, Kovero Otto, Kuikanmäki Niklas, Kukkonen Saara, Kulju Jemina, Kullström Nico, Kumpulainen Harri, Kumpulainen Solja, Kurikka Riia, Kuusisalo Oskari, Kuusisto Lauri, Kääriäinen Tiia, Laakko Neea, Laaksonen Jere, Laamanen Amanda, Laamanen Jasmin, Laine Anni, Laitila Mira, Lampinen Niko, Lautanala Atte, Law Kiira, Le Tien, Lehtiö Mari, Leino Eero, Lepistö Valtteri, Liikanen Elena, Liimatainen Jasmin, Lindberg Jesse, Lindholm Nora, Lindholm Petri, Lindström Niko, Lintala Aino-Maija, Liutu Topi, Louho Jasmine, Loukasmäki Säde, Loukola Johannes, Luosto Emilia, Luukkonen Roosa, Lähdekorpi Emmi, Lääti Madelein, Malin Daniel, Mallat Reetta, Mallat Sara, Mattila Marianne, Miettinen Miro, Moilanen Iida, Motamedi Jamaleddin, Muhonen Elmeri, Muittari Manta, Mäkelä Aleksi, Mäkelä Kristiina, Mäki Sanni, Mäkinen Jaakko, Mäntyranta Laura, Määttänen Mika, Mönkkönen Jere, Nemeläinen Maria, Nieminen Minka, Nieminen Okko, Niinimäki Paiju, Nikula Veera, Niskanen Markus, Nissinen Markus, Nissinen Teemu, Nivus Anni, Nousiainen Meri, Nuikka Minna, Nurmi Hanna, Nyholm Siiri, Nyström Justus, Nzinga Mami, Närvänen Iiro, Ojala Jutta, Omar Tajaddin Rana, Osman Edil, Paavola Marja, Pajunen Jami, Palm Simo, Palomäki Eppu, Paloniemi Erika, Paloviita Olli, Paulamäki Joanna, Peltola Artturi, Perttunen Ida, Petäjistö Annika, Pham Tay, Pietilä Joona, Piiparinen Pinja, Pircklén Anton, Pirinen Anton, Pirttikoski Matleena, Pohjola Juuli, Pyhäranta Markus, Pylväläinen Elias, Päiväpuro Heli, Pöllänen Roosa, Raaska Iida, Rahja Rebecca, Rahko Jaakko, Rajala Riku, Reijonen Inka, Rezaie Deba, Rinne Lassi, Ristola Tuukka, Rokkanen Katri, Runrasri Wutthichai, Rytkönen Kristiina, Saarenheimo Jyri, Saarinen Anniliina, Saastamoinen Atte, Saini Harmanvir, Salan Ruqiya, Salmela Karri, Salminen Wille, Salmipuro Pinja, Sankari Aurora, Savolainen Kirsi, Schleifer Jenna, Seitakari Laura, Shabani Mirjeta, Siira Sasu, Silander Julia, Sillanpää Lotta, Silvonen Sani, Singh Pauline, Sinivuori Ville, Sirainen Oona, Sirén Tessa, Sirviö Markus, Sjöberg Samuli, Sjöblom Samu, Sorjonen Aleksi, Sorvoja Emilia, Sova Aleksi, Sundqvist Jere, Suomela Miia, Söderlund Julia, Talsi Olli, Tamlander Jerry, Tanskanen Jesse, Tanskanen Miikka, Tarjamo Sofia, Tarnanen Mariia, Tattari Jenna, Tauriainen Patrick, Tengvall Pekka, Terehova Darja, Terttunen Pilvi, Tikkanen Jani, Tikkanen Olli, Tiusanen Roosa, Tran Tramy, Trumf Milla, Tuomi Samu, Tuononen Sarita, Tuovinen Jere, Tuovinen Riikka, Tuulaskoski Miko, Tyystjärvi Ilona, Tähtinen Toni, Uhre Sami, Uusitalo Marika, Vainik Albert, Valsi Emilia, Valtonen Pinja, Vante Jutta, Vastag Nandor, Viherväs Riina-Maria, Viitanen Atte, Viljanen Mikael, Virolainen Olivia, Virta Linda, Vornanen Daniel, Vuorentausta Tiia, Vähämäki Henri, Vähämäki Lauri, Väisänen Tiina, Väisänen Valtteri, Väkeväinen Annaleena, Välimäki Eemil, Wigg Mika, Willman My, Yildiz Ebru, Yli-Seppänen Sami, Zogjani Hana, Özdogan Kaan

Sotungin lukio: Aaltonen Edi, Aaltonen Sebastian, Alanko Valtteri, Autiosalo Joni, Björkbacka Nico, Björklund Ville, Byman Anni, Friman Emilia, Haakana Roni, Hantula Ilkka, Hasari Iiro, Heikkilä Roni, Helin Tiina, Hermansson Robert, Hirvonen Veera
Hopponen Ella, Hyvärinen Patrick, Hämäläinen Joel, Ihalainen Lotta, Ilola Ida, Kakkuri Pinja, Kanerva Joni, Kangas Nina, Katajisto Heikki, Kettunen Severi, Kihlström Eerika, Kinnari Eetu, Kivivuori Juho, Kopra Kia, Korhonen Mira, Korpinen Markus, Kotiranta Heidi, Kuhanen Tuomas, Kuusela-Opas Suvi, Kymäläinen Jenna, Kämper Anton, Kämäräinen Antti, Laakso Pyry, Lahtinen Emmi, Laiteenmäki Lassi, Lehtiö Anne-Mari, Lehtiö Johanna, Lehto Patrik, Lehto Tuuli, Lempinen Tiia, Lind Elina, Makkonen Iina, Mandalios Alexandra, Manskinen Ville, Marjomäki Noel, Miettinen Noora, Määttä Linda, Niemi Simo-Samuli, Nousiainen Essi, Nuorva Nelli, Nurmi Janni, Nurmi Jimi, Nurmi Joni, Nurmi Minja, Närhi Verneri, Ojanen Sonja, Orrainen Henna, Paajanen Roope, Paunel Greta, Pesonen Elisa, Puomila Pauliina, Pussinen Ville, Pyykkinen Rosanna, Rajala Joanna, Ranta Topi, Riikonen Eino, Rikkilä Tuomas, Rogdakis Thomas, Rossi Teemu, Ruusunen Elina, Ruusunen Emilia, Räsänen Markus, Sainio Eveliina, Salmi Nea-Julia, Salmijärvi Mariia, Salo Juuso, Sintonen Samu, Smirnios Marinella, Sohlman Tero, Tamminen Eeli, Toivonen Essi, Toivonen Jimi, Torola Miro, Touhonen Niina, Tuominen Jannika, Tuominen Nora, Tuononen Susanna, Tuovinen Aki-Petteri, Vaarala Joel, Vainio Reea, Vainionpää Laura, Vartti Santeri, Venäläinen Vilma, Virtanen Ville, Vuojolainen Iina, Väreluoto Sanna, Väätäinen Niko, Wahtera Katarina, Westerholm Tina, Willberg Tia

Vaskivuoren lukio: Aalto Joni, Aaltonen Emmi, Ahonen Ronja, Alihanka Ilona, Andersson Kaisa, Andersson Tuuli, Anthoni Patrik, Apajalahti Kerttu, Arola Pyry, Backman Sari, Bräysy Joanna, Dunn Richard, Elonen Otto, Engberg Minttu, Eronen Joona, Fagerholm Hanna, Ferreira Rebecca, Filip-Frisquet Michael, Forsblom Sanni, Fremling Aleksi, Gill Sara, Gröhn Matti, Haag Thomas, Haapanen Sami, Haga Catharina, Hagman Riku, Hakala Kristian, Halén Emma,, Hallikas Jenni, Hanhela Sami, Heikkinen Juuso, Heikkonen Lauri, Helaskoski Janica, Helenius Janne, Hellämäki Lauri, Hellämäki Petri, Hentilä Juuli, Hietamies Joni, Himberg Riku, Hirvi Matti, Hirviniemi Eemil, Holma Laura, Honkamaa Jenni, Honkanen Markus, Hopsu Selma, Hotinen Henri, Hujanen Meeri, Huotari Camilla, Hursti Roosa, Hussein Aisho, Husso Veera, Huttunen Elisa, Huusari Sanni, Hynninen Maria, Hytönen Jimi, Hytönen Roosa, Hyyrynen Kirsi-Maria, Hämäläinen Johanna, Hänninen Petra, Ihanainen Susa, Ilonen Sonja, Jacobsson Sofia, Jalonen Daniel, Jolkkonen Elisa, Junninen Tapio, Junno Ronja, Juopperi Antti, Kaihola Eeva, Kaikkonen Mikke, Kaikkonen Tatu, Kainulainen Jaakko, Kalavainen Veikka, Kalliomäki Mira, Kanerva Outi, Kanerva Saara, Kangas Ninni, Kaqamak Gyner, Karanko Ira, Karhama Iiris, Karhu Netta, Karppinen Eemeli, Karvinen Pinja, Kauppi Mikaela, Kauppila Petra, Kauppinen Simo, Khodjaeva Nigina, Kilpinen Janina, Kinnunen Niina, Knuutila Salli, Koivukoski Rebecca, Koivulehto Matias, Komulainen Taija, Konttinen Henri, Kosonen Tommi, Kovalainen Karoliina, Kujapelto Karoliina, Kukila Eetu, Kurki Nikolas, Kuusela Nea, Kuusela Tuulia, Känkänen Sohrab, Laakkonen Alex, Lahti Tomi, Lahtiharju Arttu, Lahtinen Jenna, Lahtinen Vilja, Laine Iina, Laine Severi, Lampola Eelis, Lamponen Tiitus, Lappalainen Anniina, Lappalainen Mia, Lappi Nico, Laukkarinen Aapo, Launis Siiri, Lehikoinen Roope, Lehtinen Jami, Lehto Jonatan, Lehtovirta Henry, Leporanta Miro, Leskinen Jaro, Liimatainen Nea, Lindqvist Jasmina, Lintula Joni, Liski Aleksi, Liski Matti, Lukkala Linda, Lumme Sofia, Luoto Anni, Makkonen Elmeri, Malm Kristoffer, Malmikumpu Noora, Marjomaa Annika, Martelius Clarissa, Mella Matias, Meltaus Rosanella, Mennander Niklas, Merilahti Elisa, Mero Anu, Miettinen Katariina, Mikkola Johannes, Miller Elisabeth, Miller Niko, Mogiliansky Nadja, Mohamed Halimo, Morozov Filipp-Juhani, Muhojoki Patrik, Muhonen Riina-Milla, Musse Abshir, Mustajoki Emmi, Mustajoki Sanni, Mustonen Corinne, Mård Ella, Mäkinen Henri, Mörsky Joona, Napola Satu, Nevala Henna, Niemelä Elina, Niemi Henri, Nikkanen Jessica, Nikkanen Onerva, Nissinen Nelli, Norjos Janina, Noto Sebastian, Nousiainen Eetu, Nurminen Marisa, Nurminen Matias, Nyberg Alisia, Nyholm Hanna, Nyman Rita, Oinonen Joona, Oja Onerva, Olenius Riku, Olenius Susanna, Paasonen Jonathan, Pajunen Oona, Palokangas Juhana, Partanen Tuija, Partanen Rosanna, Parviainen Suvi, Pasuri Netta, Paussu Isabella, Peltoniemi Pinja, Penttala Janne, Perkiö Henrik, Pimiä Anette, Piskunen Roope, Pohjonen Miia, Poikonen Annika, Porras Venla, Puhalainen Ida, Puro Annika, Putilin Paulina, Puumala Loviisa, Pyyhkälä Lauri, Pääkkö Vili, Pöllänen Jenna, Ranta Anni, Rantanen Ella, Rasi Suvi, Reinikainen Anssi, Repo Santtu, Resul Aziz Arina, Rieppo Ruut, Riikonen Jussi, Rintala Kiia, Rissanen Tatu, Ritmala Riina, Roikola Petteri, Romppanen Essi, Romu Thelma, Ruotsalainen Essi, Rytkölä Eevi, Rämö Samuli, Rännäli Toivo, Saajo Toni, Saarela Aleksi, Saarinen Venla, Sainio Meri, Salminen Konsta, Salo Erika, Sarasjärvi Riina, Savolainen Sami, Sejdija Leila, Seppälä Miina, Seuri Cecilia, Shwani Himdad, Siipola Ossi, Silfverhuth Patrik, Sironen Kia, Sivonen Elina, Soininen Visa, Stenvall Niko, Ström Jonas, Suhonen Sofia, Sundberg Sara, Suni Roosa, Syyli Jenni, Tahvanainen Tommi, Tapio Pilar, Tarkkanen Oliver, Teerioja Janina, Timonen Tatu, Toiviainen Sami, Tolkki Karoliina, Torniainen Niko, Tulkki Elina, Tuominen Samuli, Turunen Veera, Vannas Jenni, Vartiainen Neea, Vehmaan-Kreula Pinja, Veijalainen Teppo, Viirret Tuomo, Vilenius Iris, Viljanen Joe, Vuori Amanda, Vuorinen Elisa, Vuorinen Sara, Väre Miiro, Väänänen Taneli, Wallin Adam, Wikström Joona, Wuolab Aleksi, Wörlin Max-Mikael, Österman Aura

 

 

Tilaa uutiskirjeemme

Saat joka päivä klo 14 sähköpostiisi koosteen päivän kiinnostavimmista jutuista!

Tilaa tästä

Etusivulla nyt

Uusimmat: Puheenaihe

Luetuimmat

Uusimmat

Uusimmat: Urheilu