Tässä ovat Vantaan kevään ylioppilaat 2021 – katso nimilista

Ylioppilasjuhlia vietetään tänä vuonna lauantaina 5. kesäkuuta. Arkisto/Tuire Punkki

Vantaalaisista lukioista valmistuu kesäkuussa iso joukko tuoreita ylioppilaita.

Onnea uusille ylioppilaille!

Tänä vuonna lakkiaisia on tarkoitus viettää Vantaan lukioissa kasvotusten, mutta koulujen tilaisuuksiin ei oteta yleisöä. Juhlatilaisuudet striimataan kotiväelle.

Helsinge Gymansium: Anttonen Johannes, Berger Joakim, Berndtson Julius, Ek Alina, Eklund Tony, Forssell Axel, Haldin Adrian, Haldin Anton, Hanner Nicolas, Harti Thomas, Ilola Matias, Juslin Jonas, Krause Robin, Kuokka Viktor, Lillqvist Rasmus, Majorin Robert, Manninen Ronja, Miettinen Anton, Pyykkönen Ida, Salminiitty Venla, Söderling Dennis, Termonen Anna, Thurin Carl-Erik, Vainio Sebastian, Vairio Emma

Lumon lukio: Ahlroos Oliver, Airisniemi Onni, Alekseeva Alesya, Aligure Abdullahi Abducadir, Dinh Hung, Ekman Joona, Ekström Lotta, El Hihi Nicole, Haapaniemi Rasmus, Haapasalo Jenni, Harju Sofia, Helminen Siiri, Huovinen Anni, Huovinen Fanny, Hämäläinen Pinja, Ikonen Matias, Jama Naciima, Jokinen Aada, Julkunen Rita, Kakko Aleksi, Kalliokoski Josefina, Kalliola Ronja, Kalmi Milla, Kamel Mohamed Amro, Karhu Nina, Kari Oona, Keel Stevon, Keinonen Henna, Kemppainen Heidi, Kilpeläinen Valtteri, Kornilov Artem, Koskela Jesse, Kotiranta Tiia, Laakko Jessica, Laitinen Jasper, Lehtilä Otso, Lehtinen Anton, Lepistö Nea, Mantere Daniil, Marttinen Sandra, Merelä Ella, Miettinen Sebastian, Mikkonen Elmeri, Najem Dena, Nkosi Siyabonga, Nousiainen Rasmus, Ntotu Reedy, Nurmi Senja, Ojala Marianne, Palmu Kira, Pengerkoski Riku, Pennanen Miro, Pitkänen Emil, Pohjanpalo Emil, Pylvänen Miko, Põdra Kristjan, Rantala Noora, Rautiainen Pyry, Ruokonen Perttu, Ruotsalainen Saara, Saarikivi Rasmus, Salakka Jasmin, Salmi Jasper, Salminen Lauri, Salo Tiia, Santanen Valtteri, Silvonen Miika, Skyttén Miisa, Syrjälä Emil, Tansan Chollathorn, Tenhonen Tiina, Tenhunen Karoliina, Tikkanen Viivi, Tran Jimmy, Tursun Arman, Törmä Jenna, Vahtera Elias, Väätäinen Perttu, Wagner Patrik, Yusuf Abdulah, Zabaluev Mikael

Martinlaakson lukio: Ahmed Aram, Alamäki Juho, Al-Jabari Rania, Aronen Melina, Aslan Dilan, Ben Hachemi Salim, Brinck Anni, Brinck Joonas, Castrén Nicklas, Dahl Mikael, Harakow Nadira, Harjunpää Arttu, Hartikainen Ella, Heikkinen Sanna, Heikkinen Viivi, Heino Suvi, Huurinainen Nina, Hyvärinen Roni, Hållfast Kiia, Hämäläinen Ville, Härmälä Inari, Inkinen Anton, Ismael Reem, Johansson Juho, Jokilammi Emma, Jokiranta Alisa, Järv Janeli, Järvinen Aaro, Järvinen Leo, Kaitosuo Jessica, Kallio Emilia, Kantsila Santtu, Kenney Matias, Kiiskinen Tuomas, Kilpeläinen Heini, Kitti Anton, Kivistö Rony, Koivaara Kelpo, Kontio Tuukka, Koppinen Viivi, Korhonen Jenni, Kosonen Inka, Kosonen Meea, Kosunen Saku, Kuikka Sara, Kukkonen Myrsky, Kumar Tejinder, Lambert Henri, Larpi Venla, Lindberg Mercedes, Luong Anna, Markus Teemu, Merinen Joni, Metso Olivia, Mohamed Hanan, Mohseni Mojtaba, Mozaffari Sevin, Narkaus Emilia, Nieminen Mette, Nikula Matilda, Noor Zainab, Nuortimo Pietu, Nupponen Helmi, Nurmela Sofia, Nurminen Elmeri, Nyman Isabella, Nyström Milla, Nyström Sofia, Ojalehto Aleksi, Paakinaho Aaron, Palmu Sara, Partinen Viivi, Pasanen Juho, Patana Eetu, Pehkonen Reetta, Pentikäinen Arttu, Petrov Jere, Piiroinen Wilma, Pirttimäki Helmi, Poutanen Eero, Puuri Simo, Raekannas Iiris, Rajala Elias, Rantaharju Juho, Riihimäki Tuomas, Riikonen Rasmus, Roos Vilma, Rossander Minttu, Räikkönen Milla, Seppänen Alisa, Siltala Laura, Sinanbey Elif, Ståhle Aleksi, Sulasalmi Aleksi, Suuronen Heidi, Takkinen Max, Tcvetkov Kirill, Tuukkanen Daniel, Ukelo Achin, Varhee Heidi, Vasikkaniemi Tuuli, Vesala Myrsky, Virolainen Miska, Väisänen Viona, Ylimaa Luca.

Sotungin lukio: Ala-aho Aino, Alander Ronja, Hamara Samuli, Havisalmi Mikael, Hebbi August, Hietala Hugo, Hildén Topias, Hoang Harri, Honkanen Enni, Hulkko Jere, Ihamäki Mikko, Isosalo Mika, Jaatinen Severi, Jatsko Tomas, Joenpolvi Lotta, Järvelä Jotarkka, Jäske Nicklas, Kaires Karla, Kariluoma Emma, Karttunen Maisa, Katainen Veeti, Kauppinen Otto, Keisu Suvi, Kohvakka Eerin, Kokkonen Tapio, Kolehmainen Inka, Koppel Sten, Köykkä Enni, Lawrence Leke, Lilja Santtu, Lindroos Sara, Lippojoki Inka, Lopmeri Tuuli, Lundgren Kim, Mattila Nea, Mäkelä Jesse, Mäki Julia, Narinen Rosa, Nauseda Faustas, Nieminen Joona, Nissinen Riina, Nuutinen Marlo, Närhi Eerika, Pakarinen Janette, Parviainen Anni, Patoluoto Aino, Pirinen Niilo, Pitkämäki Ilona, Poikkimäki Antti, Rantanen Jenni, Rautiainen Ada, Rehnfors Senja, Rintala Arttu, Räihä Eelis, Saarinen Reea, Saastamoinen Jussi, Salmensuu Samuel, Salminen Nea, Sandholm Jutta, Sentürk Okan, Sinisalo Matias, Sjölund Emilia, Suokaite Glorija, Suomela Beda, Tourunen Roni, Tuominen Janica, Tyrni Veeti, Uponen Teemu, Utriainen Niko, Vallila Niklas, Viitaniemi Otto, Ylikojola Milla, Äikäs Sara.

Sotungin etälukio: Alvo Santos Érica Raquel, Bäckman Jenny (kaksoistukinto), Hakala Tuisku, Heikkinen Erin, Itkonen Jonne, Kaarnakoski Milla (kaksoistukinto), Kaila Elli, Kokkonen Juho, Moskari Jukka, Mäkinen Miiko (kaksoistutkinto), Pellinen Julius, Repo Alina, Sova Elias, Tähtisumu Miira.

Tikkurilan lukio: Aalto Victoria, Abdulkadir Harun, Acharya Priti, Ahdevainio Helmi, Aho Ilona, Ahokas Matias, Ahonen Helmi, Ahtovirta Inna, Ainiala Petra, Alanne Rasmus, Amoako Venus Maame-Ama, Anttila Eero, Aro Inka, Astikainen Jasper, Avila Geterin Bachour Isabel, Basboga Berfin, Bastman Cilla, Baumgartner Nea, Ben Salah Lilia, Björs Eevert, Blå Jani, Bustamante Patrick, Cartwright Sofia, Deryuzhinova Anastasia, Duran Somerpuro Sebastian, Egamberdiev Ezozbek, Ehro Julius, Ellmén Asta, Engberg Viivi, Erikson Elias, Eskelinen Kirsikka, Granström Niko, Grön Tuomas, Grönberg Ria, Grönlund Josefiina, Grönlund Roni, Grönqvist Eeva, Haakanen Mira, Haapasola Antti, Halenius Peppi, Halonen Rea, Halvorsen Nuutti, Hani Alfarooq, Happonen Samuli, Hasanen Nooa, Hassan Yusra, Hautamäki Laura, Heinonen Hanna, Heinonen Nina, Henttonen Matilda, Hichran Miine, Hilmola Aleksi, Hiltunen Elia, Hiltunen Nea, Hirvonen Miika, Hitrov Anna, Hodju Helmi, Honkatukia Saana, Hosseiniyan Derin, Huhdanpää Aada, Huldin Viola, Huovinen Netta, Hynninen Mette, Hynynen Jesse, Hytönen Miro, Hytönen Veli, Hyvärinen Indiira, Häkkinen Tea, Hämäläinen Nina, Hämäläinen Nuutti, Igoni Doris, Iso-Kuortti Elias, Jaako Joonatan, Jokela Venla, Jokinen Ella, Jokinen Jaakko, Juurikkala Eetu, Juvonen Jenika, Jämsen Julia, Järvenpää Ellen, Järvinen Pauli, Jääskeläinen Eero, Kaijaa Otto, Kangasniemi Liisa, Kansanaho Aleksi, Karhavirta Oona, Karjalainen Rosa-Marie, Kartal Miriam, Karvinen Anniina, Karvinen Inka, Karvinen Joonas, Kasurinen Olivia, Kataja Aino, Kauranen Alma, Kekäläinen Viivi, Kemppainen Rasmus, Keskinen Matti, Ketola Elmer, Ketonen Lasse, Keurulainen Netta, Khatri Nirusha, Kivelä Mira, Kivioja Kaapo, Kokkonen Aino, Kolu Miia, Kolu Minttu, Komppa Aaro, Kontkanen Aada, Koponen Laura, Korpela Siiri, Kortesalmi Sofia, Kortesalo Anni, Koskela Atte, Koskimäki Elina, Kosonen Elin, Kuikanmäki Selina, Kukk Karina, Kukk Kristina, Kukkonen Kia, Kultalahti Iina, Kurkela Ilmari, Kärkkäinen Iisa, Kärnä Minna, Käyhkö Aapo, Laakkonen Nea, Laakso Pinja, Laakso Veini, Lahgar Sara, Laine Jani, Laine Julia, Lakkavaara Elsa, Lappalainen Jesse, Lappalainen Roosa, Lawrence Akin, Le Hung, Lehikoinen Aapeli, Lehtimäki Lauri, Lehtinen Emma, Lehtinen Jerry, Lehto Elsa, Lehtonen Jiri, Leiniö Juho, Leino Anna, Leinonen Erika, Leinonen Lauri, Leppänen Samuel, Leskinen Roope, Lilja Valtteri, Lindholm Alex, Lindholm Pihla, Lintu Janna, Lipponen Markus, Loukiainen Nea, Loukusa Melina, Luukkonen Vilma, Maikola Lotta, Mannikainen Heidi, Manninen Leevi, Markkanen Aaro, Mellanen Tony, Menna Ida, Menna Ronja, Miettinen Olli-Pekka, Mikkola Veeti, Mikonranta Jan, Mod Aada, Mulrine Maria, Munukka Veera, Mustonen Sari, Mäkinen Cosmo, Määttä Ida, Nguyen Duong, Nguyen Duy, Nguyen Ha, Nguyen Suski, Niemi Aada, Nieminen Kati, Nilsson Tommy, Nokkala Iida, Nyman Iida, Nyyssönen Micke, Ollikainen Tuomas, Oubajja Rania, Pajunen Rosa, Pappe Greete, Pasanen Elmo, Pasanen Emil, Pasanen Kaisa, Patshijew Victoria, Paulasto Pauliina, Pelkonen Nea, Pennanen Netta, Pennanen Tessa, Perkiö Matias, Perttunen Atte, Pesonen Julius, Petra Heta, Petäjä Hilla, Piekkola Julia, Pihlajamaa Akseli, Pihlajamäki Veli, Piilonen Aino, Pirttilä Meri, Pitko Pihla, Pitkänen Elvira, Podkolzin Egor, Putkonen Jimmie, Päivärinne Ahti, Pöntinen Laura, Rajala Aaron, Rasku Maija, Rautiainen Elina, Rautio Emilia, Riihimäki Iida, Riikonen Eemil, Ristimäki Viivi, Ritalahti Josefiina, Ruotsalainen Sofia, Ryynänen Niklas, Räike Minka, Saarela Henna, Sahiluoto Kia, Said Samia, Salmi Kiia, Shala Rinesa, Sinerkari Juuso, Sivananthan Nithusha, Sivonen Jaakko, Sneitz Lotta, Soini Maija, Soirala Samu, Sorjonen Miika, Stenman Stina, Ström Roni, Sunnarborg Ava, Suonpää Inka, Suutari Nea, Suutarinen Pinja, Särkiö Minna, Söderholm Emilia, Talja Emma, Taskula Maisa, Tauriainen Emmi, Tauriainen Ruut, Tervo Otto, Tietäväinen Samuel, Tikkala Onni, Tilk Tiina, Tissola Ville, Toivonen Ilona, Tompuri Emilia, Torikka Nina, Turkki Peppi, Tyviö Sanni, Uhre Neea, Ukkonen Vuokko, Vaherio Riku, Valin Sofia, Valjakka Jonna, Varen Iida, Vesa Sampo, Vesala Anniina, Vihavainen Leevi, Virrankari Iina, Virta Arttu, Vivolin Rami, Vuorela Elina, Vuorela Zayden, Vuorinen Matti, Wegelius Lauri, Yli-Paavalniemi Sofia, Zhou

Vaskivuoren lukio: Aaen Rasmus Aleksi, Aalto Emma-Sofia Aleksandra, Aaltonen Janek Joel Gabriel, Aaltonen Senja Amalia, Aarnikoivu Emma Katariina, Ahmed Isse Rahma, Aho Ida-Henriikka, Ahola Nella Christine, Alasara Lumi Adalmina, Antila Lotta Marketta, Arvola Julianna Maria, Asikainen Santeri Elias, Attenberg Vilma Serafiina, Autio Sanni Inari, Autti Auris, Baarman Mikael Benjamin, Benkhodja Noora Lilia, Bäck Helinä, Bäckström Janita Sorella, Clementides Sofia, Danquah Maureen Korantema, Drachman Nelly Nora, Eronen Jasper Akseli, Eskola Viola Aurora, Farah Omar Abdirahman Mohamed, Haanpää Janette Jade Maria, Haataja Veli-Pekka Antti Santeri, Hakala Aaro Anton, Halenius Eero Artturi, Halford Alisa Melinda, Halkosalmi Ville Matias, Hammar-Staf Joona Eemeli, Hankaa Roope Jussi Petteri, Happonen Anni Helmi Helinä, Harju Miisa Sofia, Heininen Saara Johanna, Heino Siiri Matilda, Heinonen Milla Emilia Alexandra, Helminen Aaro Matias, Hidama Aina Lee, Hietamäki Kia Maria, Hilario Daniela Melanie, Himmanen Janette Annika, Hokkanen Nea Marie, Honkanen Annika Kukka-Maaria, Hopponen Sini Helena, Huhtamella Pauli Jani Artturi, Huhtaniitty Niko Jami Oskari, Hukka Emilia Maarit, Huotari Wilma Emilia, Huovinen Iris Aleksandra Helvi, Hurmalainen Hanna Kristina, Huttunen Elina Madara, Häkkilä Vanessa Aleksandra, Hämäläinen Olli Sakari, Häyrynen Viivi Elviira, Junno Elias Kristian, Juusti Lauri Antti Johannes, Järvi Venla Anna Vilhelmiina, Järvinen Elmeri Joakim, Järvinen Jessika Sesilia Hannele, Kaiponen Konsta Ilmari, Kalliojärvi Essi Julia, Kallioranta Matti-Oskari, Kangas Sini-Maria Johanna, Karjalainen Kajsa Mirjam, Karppinen Ida Sofia, Kataja Juhani Henrik, Kauneela Laura-Lotta Katariina, Kerman Arttu Matias, Kettunen Salla Emilia, Kiilava Kasper Kesar Klaus, Kilpala Veikka Olavi Mikael, Kilpi Eetu Johannes, Kilpinen Ella Maria, Kilpinen Minna Emilia, Klemi Anniina Tuulia, Koistinen Milla Sini Juulia, Kontkanen Aapo Iivari, Koskela Johanna Katriina, Koskinen Olivia Alessandra, Kosonen Annika Kristiina, Kovanen Ada Olivia, Kuisma Anna Sofia, Kujala Jenna Janina, Kujala Olivia Karoliina, Kuusimäki Jani Joonatan Aleksander, Kuutti Maija Meri Tuulikki, Kylmänen Nea Noora Maria, Kärkkäinen Emil Mikael, Kärkkäinen Sanna Julina, Lahtinen Siiri Sofia, Lahtinen Väinö Olavi, Lahtonen Lauri Tapio Oliver, Laine Anton Bastian, Laine Emma Inkeri, Laine Pauliina Eleonoora, Lalli Juuso Kalevi, Langinen Jari, Lappalainen Samuli Miika Juhani, Laulainen Milja Maria, Lehmuskoski Anni Johanna, Lehmustola Noah Rene Rasmus, Lehtonen Antero Sakari, Lehtonen Nelli Roosa-Maaria, Lehtonen Otto Ilmari Wilhelm, Leivo Anni Katariina, Leppänen Alma Natalia, Leppänen Jere Kauko Matias, Levänen Eemeli Venni Lauri, Lindholm Nea Maria Johanna, Lindroos Kajsa Lotta, Lindström Joel Emil Gunnar, Lindvall Luka Ukko Juhani, Lipponen Erika Ida Kaarina, Lipson Benjamin Ville, Lumppio Miro Eelis, Lundell Ilona Maria Vilhelmiina, Lyyra Ami Artturi, Maijala Iida Pauliina, Makkonen Miska Samu Johannes, Malinen Anina Inessa Elisabet, Mallat Iitu Maria Matilda, Malmberg Lauri Abraham, Metsola Nita Mikaela, Metsärinne Oona Maija, Miettinen Tuomas Asko, Moijanen Jaakko Anselmi, Moilanen Peetu Oskari, Moisander Jenna Aino Katariina, Mokkila Senja Anneli Maria, Mustonen Miika Pekka, Myller Senja Maaria Johanna, Myllymäki Aliisa Iida Maria, Mård Minttu Kia Kaarina, Mäensivu Emmi Roosa Aliina, Mäkelä Aarni Otso Tapani, Mäkinen Neea Aurora Pauliina, Niemelä Tommi Emil Petteri, Nieminen Veera Suvi Tuulikki, Nirkkonen Nooa Juhani, Niskanen Saana Anniina, Nokso-Koivisto Juho Tapio, Nordman Erika Mikaela, Nuolivirta Minna Johanna, Nuortie Emmi Katarina, Nupponen Minea Maaria, Nyman Henry, Oikarinen Jenni Erika, Oinonen Ida Helena, Ojala Marianne Elisa Irene, Olander Konsta Otto Daniel, Olenius Miska Aleksi, Onodera Noriko Tania, Otim Rachel Molo, Paakkari Sara Linnea, Pakaslahti Lilja Emilia Aleksandra, Palaskari Elsa Lotta, Parkkonen Santeri Atte Olavi, Parkkonen Venla Maria, Parpala Asta Elisabeth, Patrakka Aino Eerika, Pelander Laura Maria, Peltonen Heini Maaria, Pesonen Iida Eveliina, Pihajoki Riku Aaron, Pihlajamaa Samu Nooa Olavi, Piiroinen Patrik August Mikael, Pikkarainen Emilia Pinja Pauliina, Pitkälä Amalia Anna Onerva, Plith Jenna Riija Johanna, Pohjola Elsa-Maria Matilda, Ponko Iida Sofia, Ponsen Nenja Sini Aurora, Poutiainen Niko Oskari, Pukki Emilia Marianne, Pukkila Emma Kristiina Maria, Pundonen Nelli Katariine, Pyhäluoto Petteri Daniel, Pyykkö Niilo Henri Mikael, Rahkola Oliver Augustin, Ranta Jenna Maria, Redrup Tiina Michaela, Riekki Emma Lotta, Rinta-Huumo Riku Antinpoika, Rissanen Jenna Miia Emilia, Rodgerson Lina Mikaela, Routamo Markus Edvard, Rouvali Pinja Milla, Ruotsalainen Kia Janina, Rõkka Elerin, Rönnberg Aino Maria, Saario Isabella Henna Sofia, Saramies Iines Emilia, Saturi Joona Juhani, Savolainen Anna Sofia, Savolainen Suvi Essi Elina, Schröter Krista Astrid Maria, Selänne Emma Viivi Elisa, Seppälä Mimosa Olivia, Shwani Astera, Sievänen Santtu Elmeri, Sihvonen Anna Livia, Simojoki Miro Matti Juhani, Simola Riina Annikki, Simolin Venla Martta Karoliina, Sippola Rita Ilona, Sirola Milla Maria Rebekka, Skippari Rosa Olivia Erica, Stenholm Roope Pekka Eemeli, Strandell Aino Elviira, Suominen Kimmo Markus Santeri, Suopajärvi Thiemothy Joshua, Tahkola Jimi Juhana, Talja Lucas Joshua Johannes, Talme Kira Camilla Lumia, Tammela Arsi Antero, Tamsi Maisa Hilla Maaria, Tarmanen Roosa Maria, Tatti Erik, Thynell Senni Susanna, Toivanen Senja-Maria, Toivanen Siiri Sofia, Tolppola Onni Johannes, Tommola Onni Juha Veikko, Tornikoski Veikka Juho Samuel, Torop Merilin, Tuomi Luukas Veeti Eemil, Tuomiharju Miikka Reino Matias, Turgay Berk Daniel, Turunen Pinja Wilhelmiina, Ullgren Olli Eemeli, Vainiomäki Sara Henriikka, Vakula Niilo Eemeli, Valkonen Kalle Johannes, Valtonen Venla Marjatta, Varonen Netta Raakel, Vepsäläinen Aarne Antero, Viitanen Maiju Inkeri, Viljak Rika, Viljanen Mikko Elias, Virolainen Milka Vilma, Virtanen Roni Vilho Aleksi, Virtanen Väinö Ariel, Vuorela Veeti Valtteri, Vähätalo Emma Karoliina, Välimäki Henna Susanna, Välinen Pinja Pernilla, Väyrynen Elsa Amanda, Willamo Jaakob Kaspian, Yli-Seppälä Joakim Juho Aarre, Ylitalo Wilma Karolina, Ylönen Sara Anette

Lukioiden listoilla ovat niiden ylioppilaiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Kommentoi

Mainos: Vantaan kaupunki Business Vantaa

Yrittäjä, älä huoli huomisesta! Vantaalla valmistaudutaan jo tulevaisuuteen

Uutiskirje

Kun tilaat uutiskirjeen, saat päivittäin sähköpostiisi tärkeimmät paikalliset uutiset. Uutiskirje lähetetään sähköpostiisi joka päivä kello 14.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen Tietosuoja ja Käyttöehdot.

Palvelut